Haberlerden ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Postanızı Bırakın

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

Yeni iş kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte; işletmelerin gerçekleştirdiği aktivitelerin toplum, çalışanlar ve çevre üzerinde etkilerini kontrol altına almak ve yönetmek giderek daha büyük önem arz etmektedir.  Günümüzde asıl önemli olan işletmelerin ekonomik gelişimlerini sürdürürken, iş güvenliği ve işçi sağlığı konularındaki yasalara uyumun garanti altına alınması ve sürdürülebilir gelişiminin sağlanmasıdır.

ÜNLEM OSGB; Ülkemizde hızla gelişim gösteren yasal süreçlerle ilgili hizmetleri ile sizlerin yanında, çalışma ortağınız olarak yer almayı amaçlamaktadır. Yasal mevzuatlara uyumunuzu hızlandırmayı, çalışanlarınız için daha emniyetli çalışma ortamları yaratmanızı, iş kazaları gibi istenmeyen durumların önlenmesi ve işletme imajınızın arttırılması için işletmenizde ‘güvenlik kültürü’ oluşturulması yolunda sizlere destek olmayı hedeflemektedir.

Yasal Mevzuatlara Uyum Kontrolleri

6331 Sayılı İş Kanununa işletmenizin uyumunun araştırılması için, uzman kadromuz ile saha kontrolleri düzenlenebilmekte ve işletmenizin yasalara uyum düzeyi sizlerin görüşlerine sunulabilmektedir. Bu kontroller tüm mevzuatların incelenmesini içerebileceği gibi sizlerin talepleri doğrultusunda sadece belirlenen yasa ve hedefleri içerecek şekilde düzenlenebilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında; yüksekte çalışma, makine ekipman koruyucuları, yapı işlerinde güvenlik, elektrik işlerinde güvenlik, binaların yangından korunması vb. konularında ulusal mevzuatımız ve kuruluşunuzun uyumu sizin adınıza kontrol edilebilir.

Yasal Mevzuat Takibi

ÜNLEM OSGB; sizin adınıza İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda tabi olduğunuz yasal mevzuatları belirleyerek, mevzuattaki değişiklikleri takip edebilir, değişikliklerin şirketinize etkileri ve bu etkiler ışığında yapılması gerekenleri size raporlayabilir.

Aynı zamanda yapılan değişiklerin sahaya yansımalarını denetleyerek gerektiğinde düzeltici / önleyici ve iyileştirici faaliyetlerin tanımlanmasını ve kontrolünü sağlar.  

Neden İş Güvenliği Yönetimi ?

İş Sağlığı ve Güvenliği yönetimi, güvenlik kültürünün oluşturulması için birincil adım olup, işletmenizin faaliyetlerinden kaynaklanabilecek; çalışanları, işletmeyi ve toplumu etkileyebilecek risklerin değerlendirilmesi önceliğine dayanmaktadır. Bununla birlikte iş sağlığı ve güvenliği yönetimi ile çalışan motivasyonunda artış, iş gücü kayıplı sürelerin azalması ile işletme maliyetlerinde azalma ve toplum önünde şirket imajının güçlenmesi de önemsenmeyecek büyüklüktedir.

ÜNLEM OSG’ nin danışmanlığında, üst yönetimin konuyu kendi sorumluluk alanı olarak ele alıp, yönetmesi durumunda iş kazaları ve meslek hastalıkları kesinlikle önlenebilir.